Realizované projekty     Pod Modrou horou

Projekt IBV POD MODROU HOROU

Projekt vznikol s primárnym zámerom ponúknuť možnosť bývania obyvateľom Liptova. Tento zámer však ponúka aj možnosť využívať rodinné domy aj ako víkendové objekty slúžiace pre oddych a načerpanie síl, alebo ich podnikateľsky využívať v cestovnom ruchu. V katastri obce Podtureň bude v najbližšom období vybudovaná nová štvrť rodinných a rekreačných domov.

Táto rezidenčná štvrť je situovaná mimo obecnej zástavby v nádhernom prírodnom prostredí pod horou na brehu rieky Váh, päť minút autom od Liptovského Mikuláša a tri minúty od Liptovského Hrádku. Zóna bude funkčne samostatným a uzavretým celkom.

Z dôvodu urýchlenia výstavby inžinierskych sietí a tým aj urýchlenia bývania pre záujemcov na už zrealizovaných parcelách, rozdelili sme tento projekt na dve časti. Časť č. 1, pod Modrou Horou 1(PMH 1) sa nachádza bližšie k mestu Liptovský Mikuláš a časť č. 2, Pod Modrou Horou 2 (PMH 2) sa nachádza bližšie k mestu Liptovský Hrádok. Presnejšie zobrazenie tohto rozdelenia je viditeľné v časti MAPA PARCIEL.

Cieľom projektu je poskytnúť celoročné alebo víkendové bývanie v rodinných alebo rekreačných domoch na pozemkoch s veľkosťou 550 – 1500 m2.  Najlukratívnejšie pozemky priamo pri Váhu poskytujú svojím umiestnením i rozlohou maximálne súkromie pre svojich budúcich užívateľov. Pozemky sú prenajaté od Pozemkového spoločenstva Podtureň na dobu 99 rokov, ktorá sa po jej uplynutí v prípade záujmu podnájomcov automaticky predĺži o ďalších 99 rokov za symbolické podnájomné. Pozemky je tiež možné po pripravovanej zmene legislatívy Zákona o pozemkových spoločenstvách odkúpiť do vlastníctva za vopred dohodnutú cenu s tým, že zaplatené nájomné bude do tejto ceny započítané. Je teda na rozhodnutí klientov, či budú v podnájomnej zmluve pokračovať, alebo si pozemok odkúpia do vlastníctva.

Realizátori projektu ponúkajú svojim klientom možnosť využiť aj služby stavebnej firmy, ktorá im postaví dom na kľúč. Predpokladáme, že budúcimi obyvateľmi budú ľudia so zmyslom pre ekologické a enviromentálne cítenie, ľudia s láskou k prírode, ktorí si budú môcť užívať krásu nielen samotnej lokality, ale aj širších vzťahov v zmysle kultúrneho, historického a prírodného bohatstva Liptova

Čo vytvára mimoriadnu záruku na pokojné užívanie Vašich rodinných domov?

 • uzatvorená lokalita medzi Západnými a Nízkymi Tatrami
 • dostupnosť z diaľnice (cca 5 minút)
 • jednotný charakter budúcich domov, ktoré budú využívané na bývanie, prípadne na prenájom pre cestovný ruch
 • celá lokalita bude uzatvorená a bude do nej len jeden vstup - vjazd do zóny (žiadne prejazdy)
 • odstup zástavby od miestnej komunikácie - vyše 200 metrov
 • príjazdové komunikácie patriace len skupine domov vytvárajúce pocit súkromia označené ako „obytná zóna“
 • v dosahu 10 km aquapark Tatralandia, 38 km Termalpark Bešeňová
 • lyžovanie: Lipt.Ján (4 km), Závažná Poruba (8 km), Chopok Jasná (20 km)
 • rafting priamo na rieke Váh alebo Belá
 • horská cyklistika – cyklistický chodník začína priamo v areáli projektu
 • letisko Poprad (55 km), letisko Košice (180 km), letisko Bratislava (250 km)

 

Lokalita

Pod Modrou horou - mapa parciel

Poistenie

V prípade záujmu vieme našim klientom zabezpečiť výhodné poistenie rozostavanej stavby, nehnuteľnosti, domácnosti, prípadne exteriéru, čo je zvlášť potrebné pri prenajímaní rekreačného objektu v cestovnom ruchu.